Emocje destrukcyjne. Jak możemy je przezwyciężyć. Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy

Z Ksiazki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Daniel Goleman
Emocje destrukcyjne. Jak możemy je przezwyciężyć. Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy Poznań Rebis 2003

liczba stron: 568
tłumaczenie: Andrzej Jankowski
ISBN: 8373013776


Dodatkowe informacje

Książka Emocje destrukcyjne... jest zapisem dyskusji wybitnych naukowców zachodnich z przedstawicielami buddyzmu. Spotkania te prowadzone pod egidą XIV Dalajlamy podejmują wyzwania stojące dziś przed całą ludzkością. W dobie globalizacji, potwornych aktów terroryzmu i wojen prowadzonych na oczach całego świata niezmiernej wagi nabiera pytanie o źródła destrukcyjnych emocji oraz sposoby ich okiełznania. Okazuje się, że nauka zachodnia w połączeniu z myślą buddyjską może się wydatnie przyczynić do znalezienia konstruktywnej odpowiedzi. Książka powinna zainteresować pedagogów, rodziców, przywódców religijnych i politycznych oraz wszystkich, którzy pragną spokoju wewnętrznego i pokoju na świecie i chcą tę ideę wcielać w życie, nie tylko słowem, ale i czynem.

Daniel Goleman jest autorem światowych bestsellerów: Inteligencji emocjonalnej i Inteligencji emocjonalnej w praktyce oraz współautorem Primal Leadership. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Pulitzera za artykuły z dziedziny badań nad mózgiem i zachowaniem publikowane w New York Timesie. Obecnie jest współprzewodniczącym Consortium for Research on Emotional Intelligence na Rutgers University.

Dalajlama przywódca duchowy Tybetańczyków, niekwestionowany autorytet moralny, laureat Pokojowej Nagrody Nobla jest inspiratorem i siłą sprawczą spotkań Zachodu ze Wschodem, które owocują nowatorskimi badaniami i projektami.

Linki zewnętrzne