Emocje destrukcyjne. Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy

Z Ksiazki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Daniel Goleman
Emocje destrukcyjne. Jak możemy je przezwyciężyć? Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy Poznań Rebis 2007 wyd. I

liczba stron: 565
tłumaczenie: Andrzej Jankowski
ISBN: 978-83-7301-377-3


Dodatkowe informacje

Książka Emocje destrukcyjne... jest zapisem dyskusji wybitnych naukowców zachodnich z przedstawicielami buddyzmu. Spotkania te - prowadzone pod egidą XIV Dalajlamy - podejmują wyzwania stojące dziś przed całą ludzkością. W dobie globalizacji, potwornych aktów terroryzmu i wojen prowadzonych na oczach całego świata niezmiernej wagi nabiera pytanie o źródła destrukcyjnych emocji oraz sposoby ich okiełznania. Okazuje się, że nauka zachodnia w połączeniu z myślą buddyjską może się wydatnie przyczynić do znalezienia konstruktywnej odpowiedzi.

Książka powinna zainteresować pedagogów, rodziców, przywódców religijnych i politycznych oraz wszystkich, którzy pragną spokoju wewnętrznego i pokoju na świecie - i chcą tę ideę wcielać w życie, nie tylko słowem, ale i czynem.

O autorze

Daniel Goleman jest autorem światowych bestsellerów: Inteligencji emocjonalnej i Inteligencji emocjonalnej w praktyce oraz współautorem Primal Leadership. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Pulitzera za artykuły z dziedziny badań nad mózgiem i zachowaniem publikowane w "New York Timesie". Obecnie jest współprzewodniczącym Consortium for Research on Emotional Intelligence na Rutgers University.

Linki zewnętrzne