Wolność od duchowego materializmu

Z Ksiazki
Wersja z dnia 13:15, 30 sty 2013 autorstwa WikiSysop (dyskusja | edycje) (5 wersji)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Czogiam Trungpa Rinpocze
Wolność od duchowego materializmu Kraków Mudra 2000

liczba stron: 210
tłumaczenie: Katarzyna Bazarnik
ISBN: 8387387037


Dodatkowe informacje

Oryginalny styl Czogiama Trungpy Rinpocze, stanowiący połączenie życzliwej ironii z powagą, znajomość życiowych realiów oraz niezwykła zdolność przekazywania esencji buddyjskich nauk na sposób zachodni sprawiają, że książka ta jest jednym z najprzystępniejszych tekstów buddyjskich. Trungpa Rinpocze omawia na jej stronach wspólne wszystkim praktykom duchowym pułapki duchowego materializmu. Te klasyczne nauki buddyjskie od lat inspirują zarówno zaawansowanych, jak i początkujących w medytacyjnej praktyce.

"Rozwój na duchowej ścieżce jest procesem bardzo subtelnym; nie można podążać nią nieuważnie stawiając kroki. Istnieje tu niebezpieczeństwo trafienia w ślepy zaułek praktyki. Efektem może być powstanie zniekształconej, skoncentrowanej na ego duchowości: wydaje nam się wówczas, że się rozwijamy, a w rzeczywistości za pomocą technik duchowego rozwoju wzmacniany jedynie ego. To zasadnicze wypaczenie można określić mianem duchowego materializmu" - fragment książki.

Trungpa Rinpocze omawia na jej stronach wspólne wszystkim praktykom duchowym pułapki duchowego materializmu. Te klasyczne nauki buddyjskie od lat inspirują zarówno zaawansowanych, jak i początkujących w medytacyjnej praktyce.