Dojrzewanie wolności

Z Ksiazki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lama Dzigme Rinpocze
Dojrzewanie wolności Opole Hung 2006

liczba stron: 112
tłumaczenie: Dorota Bury
ISBN: 8391949265


Dodatkowe informacje

Porady buddyjskiego nauczyciela dla nastolatków, ale i starszy czytelnik znajdzie w niej przydatne w życiu wskazówki.

Okres dojrzewania można porównać do stania na rozdrożach - to wyjątkowy czas, kiedy przed człowiekiem pojawia się mnóstwo możliwości. Książka ta, inspirowana nauką Buddy i życiowym doświadczeniem autora, jest źródłem pożytecznych refleksji. Nie ma w niej gotowych podpowiedzi, która z dróg jest właściwa, lecz garść wskazówek pomagających wybierać spośród tych możliwości. Dzigme Rinpocze pokazuje, jak "być wolnym" od pomieszanych emocji, które zaciemniają naturalną jasność umysłu.

Kiedy pomieszanie znika, można wykorzystać obawy, niepokoje i problemy do odkrycia doskonałości obecnej w każdej istocie. Wolność oznacza też zdolność do innego niż zwykle traktowania codzienności: rodziny, przyjaciół, szkoły, smutków i radości. Każda sytuacja może posłużyć do wyzwolenia, zależy to tylko od podejścia do niej.

Lama Dzigme Rinpocze, urodził się w 1949 roku w Tybecie. Od 1959 roku przebywa na emigracji, ponieważ Tybet jest okupowany przez komunistyczne Chiny. Rinpocze należał do grona najbliższych uczniów XVI Karmapy, zwierzchnika buddyjskiej szkoły Kagju. Od połowy lat siedemdziesiątych prowadzi ośrodek Dhagpo Kagyu Ling we Francji, który jest główną europejską siedzibą Karmapy.

Linki zewnętrzne