Turkusowa grzywa śnieżnego lwa. Buddyjskie opowieści z Tybetu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Ksiazki
Skocz do: nawigacja, szukaj
m (+ISBN)
Linia 11: Linia 11:
 
| Miasto = Kraków
 
| Miasto = Kraków
 
| Liczba stron = 320
 
| Liczba stron = 320
| ISBN =  
+
| ISBN = 83-85312-63-9
 
| ISBN-13 =  
 
| ISBN-13 =  
 
}}
 
}}

Wersja z 21:55, 12 mar 2010

Lama Surja Das
Turkusowa grzywa śnieżnego lwa. Buddyjskie opowieści z Tybetu Kraków Khandro 2006

liczba stron: 320
tłumaczenie: Marta Orczykowska
ISBN: 83-85312-63-9


Dodatkowe informacje

Turkusowa grzywa śnieżnego lwa - stanowi zbiór ponad 150 autentycznych buddyjskich legend z Królestwa Tybetu, swoistych opowieści służących nauczaniu. Niektóre pochodzą z czasów Buddy, inne relacjonują zdarzenia bardziej współczesne. To urzekające historie, baśnie i przypowieści - do dziś przekazywane uczniom przez tybetańskich lamów - oddające przejmującą mądrość starej, lecz wciąż żywej tradycji ustnego przekazu. Urokliwe niczym baśnie, a przenikliwe jak biblijne przypowieści, przekazy te z jednej strony pełne są himalajskiego folkloru i magii, rubaszności i fascynującej egzotyki orientu, z drugiej zaś przepełnia je niespotykana duchowa mądrość i zdrowy rozsądek - zawierają mity, które uczą, jak żyć.

Opinie

Wiele spośród tych historii nie zostało nigdy wcześniej spisanych; były przekazywane ustnie uczniom przez nauczycieli. Surja Das zebrał opowieści, które słyszał od napotkanych lamów, i spisał je po angielsku. Jestem mu wdzięczny za to, że utrwalił ten zachwycający aspekt naszej tradycji, i wierzę, że czytelnicy będą czerpać z nich tyle samo radości, co pokolenia Tybetańczyków.
Tenzin Gjaco, Dalaj Lama XIV
Samo wysłuchanie opowieści o żywych buddach może wprowadzić na drogę wyzwolenia. Niech zatem ta książka będzie dla wszystkich źródłem duchowego błogosławieństwa i inspiracji.
Dilgo Kjence Rinpocze
Ów niezwykły przekaz dostajemy do ręki w szczególnie odpowiednim momencie naszej kulturowej ewolucji. W czasach, gdy świat duchowych wartości próbuje się zastępować płytką materialistyczną etyką, kultem łatwych rozwiązań i szaleńczego, niekontrolowanego postępu techniki - coraz więcej mieszkańców Zachodu szuka szerszej egzystencjalnej perspektywy, ponadczasowej mądrości. Tu znajdziemy jej dostatek.
Daniel Goleman