Uzdrawiająca moc umysłu

Z Ksiazki
Wersja z dnia 14:16, 30 sty 2013 autorstwa WikiSysop (dyskusja | edycje) (5 wersji)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tulku Thondup
Uzdrawiająca moc umysłu Kraków Mudra 1999

liczba stron: 199
tłumaczenie: Jarosław Należnik
ISBN: 8387387010


Dodatkowe informacje

"Przez wiele lat marzyłem o podobnej książce, a Tulku Thondup - mistrz buddyzmu tybetańskiego, utalentowany uczony i sławny tłumacz - wydaje się być idealnym jej autorem. Z ogromnym wdziękiem, przejrzystością i prostotą dokonał wyboru buddyjskich nauk o uzdrawianiu, umożliwiając skorzystanie z nich ludziom różnych kultur i różnego pochodzenia" - Sogjal Rinpocze (autor "Tybetańskiej księgi życia i umierania").

"Tulku Thondup, adept tradycji ningma buddyzmu tybetańskiego, "przedestylował" dla ludzi Zachodu istotę swego kulturowego podejścia do zdrowia, nie tylko ciała i umysłu, ale także ducha. Udowadnia, że te trzy składniki są nierozerwalnie z sobą związane. Jesteśmy w stanie kierować uzdrawiającymi siłami naszego umysłu w takim stopniu, w jakim potrafimy "odpuścić kurczowe czepianie się", czyli na tyle, na ile potrafimy porzucić małe i duże sprawy, które nas ograniczają i zaciemniają nasze widzenie, by zamiast tego rozluźnić się ku większemu, obszerniejszemu poczuciu siebie i swego miejsca we wszechświecie.

Tulku Thondup oferuje nam coś więcej aniżeli tylko teoretyczne ramy zagadnienia zdrowia: daje nam konkretne techniki, sprawdzone na przestrzeni stuleci przez praktykujących w tradycji tybetańskiej. Przedstawia metody mające na celu uzdrowienie nie tylko ciała, umysłu i ducha, ale także serca. Tak pojmowana ścieżka uzdrawiania jest praktyką duchową, sposobem na przekształcenie całego naszego życia" - ze wstępu Daniela Golemana (autora "Inteligencji emocjonalnej").

TULKU THONDUP RINPOCZE wydał wiele książek na temat buddyzmu tybetańskiego, w tym Uzdrawiające medytacje, Ukryte nauki Tybetu, Masters of Meditation and Miracles, Enlightened Journey i The Practice of Dzogchen. Był naukowcem na Harvard University. Mieszka w Cambridge, w Massachusetts.